Showing posts with label Anaya pametna kozmetika. Show all posts
Showing posts with label Anaya pametna kozmetika. Show all posts

Friday, August 28, 2015

Ocena: ANAYA - VITANAYA - za obnovo kože na telesu :)


Pozdravljeni! Danes vam predstavljam kremo, ki sem jo porabila že pred več kot mesecem, ampak nisem uspela objaviti ocene. Poskusila sem kremo za tole znamke Anaya Pametna kozmetika, gre pa za kremo z imenom VITANAYA. Poudarjam, da gre za kremo za telo, na voljo pa je tudi krema za obraz z istim imenom, ki pa je pomlajevalna krema.

Kaj o kremi zapiše Anaya VITANAYA krema izboljša strukturo kože na predelih stegen, bokov, trebuha, prsi in rok. Topi celulit in maščobne celice, učvrsti in nahrani kožo, pomaga pri preprečevanju in odpravljanju strij ter izboljšuje elastičnost in tonus kože.


Opis izdelka - Krema izboljša strukturo kože na predelih stegen, bokov, trebuha, prsi in rok. Krema topi celulit in maščobne celice, učvrsti in nahrani kožo, pomaga pri preprečevanju in odpravljanju strij ter izboljšuje elastičnost in tonus kože. Koža je ob redni uporabi bolj čvrsta, napeta, prožna in svileno gladka. Priporoča se za nego kože na predelu stegen, bokov in trebuha, za nego kože v nosečnosti (pomaga preprečevati strije), za nego kože v času hujšanja (v kombinaciji z Anaya Lotus ali Anaya Marine Blue oljem) ter za nego že obstoječih strij ( v kombinaciji z Anaya Lotus oljem ter Anaya Dermasan kremo).

Kako in kdaj uporabiti - kremo lahko nanesete po kopanju ali tuširanju, tanko plast, na problematične predele (lahko na stegna, boke, prsi, roke,...) ter vtirajte toliko časa, dokler se krema ne vpije popolnoma v kožo. Za najboljše rezultate se priporoča, da kremo uporabljate dvakrat na dan. Priporoča se jo tudi hkrati v kombinaciji z Lotus oljem,

Ter še sestavine:

SESTAVINE NARAVNEGA IZVORA:
  • Kakavovo maslo
    Pridobivajo ga iz semen kakavovca (Theobroma cacao). Kakavovo maslo kožo ščiti, neguje, jo mehča ter ohranja vlago.
  • Jojoba olje
    Pridobivajo ga iz semen puščavske rastline Simmondsia chinensis. Kožo naredi mehko, nežno in žametno.
  • Biserni prah
    Pridobljen je iz sredice biserov školjke Pinctada maxima. Koža je ob dotiku mehka in gladka.
  • GENISTIN, KOFEIN, KARNITIN, SPIRULINA PLATENSIS EKSTRAKT
    kombinacija štirih aktivnih sestavin, ki pospešujejo topljenje maščobnih celic.
  • EM-X – Efektivni mikroorganizmi
    Na kožo delujejo osvežilno, jo čistijo in ščitijo pred zunanjimi vplivi in s tem dvigujejo njeno odpornost na zunanje dejavnike ter podpirajo sposobnost obnavljanja.

Embalaža, cena - Krema je zapakirana v lično škatlico ter okroglo posodico s pokrovčkom na navoj. Posodico lahko po uporabi reciklirate in jo porabite še za kaj, saj se res lepo zapira in je ravno prav velika. Sama nameravam v njej pripravljati in shranjevati domači piling za telo.Vsebuje 150 ml izdelka. Cena na spletni strani je 35,69 evra.




Moja izkušnja - Krema je zelo gosta, ima tako bolj moknato teksturo in jo je potrebno malo bolj vtreti, da se res lepo razmaže in vpije. Ker gre za kremo, namenjeno predelu, kjer se ženske najpogosteje borimo proti celulitu ter strijam podaljšani čas nanosa čisto prav pride, saj sem si tako še malo bolj zmasirala stegna, kot bi si jih sicer. Krema ni grudičasta ali kepasta, je mehka in nežna in se lepo razmaže, vendar le potrebuje malo več topline rok ter masaže. Krema ima rahel naraven vonj, zelo nežen in popolnoma nevsiljiv, je rahlo rumenkaste barve, vendar kože ne obarva. Upam, da ne zveni, kot da sem masirala kremo pol ure, sploh ne, samo par minut na nogo je pa le vzelo, ampak ne veliko. Ko je krema lepo nanešena se res takoj vpije, da o njej ni nobenega sledu več. Kože ne pušča mastne, ne masti niti oblačil ali posteljnine. Sama na sebi nisem opazila nobenih negativnih reakcij v smislu rdečic, izpuščajev, pekočega občutka (ki je včasih pogost pri kremah z anticelulitnim učinkom).  

Kremo sem nanašala na predel bokov ter stegen, uporabljala pa sem jo redno, vsak večer, skoraj en mesec. Nanašala sem jo torej samo enkrat na dan, če bi jo dvakrat kot se priporoča na spletni strani bi jo precej hitreje zmanjkalo. Ker nisem čutila potrebe po nanosu dvakrat na dan, sem kremo raje nanašala samo zvečer, zjutraj pa sem pogosto raje nanesla malo olja Lotus katerega oceno lahko preberete tukaj :) Kremo bi lahko nanašala čez celo telo, saj je dovolj nežna in univerzalna tudi za kaj takega, vendar sem jo imela raje prav za moja problematična področja kot so stegna, boki in zadnjica. Učinek po enem mesecu redne uporabe je bil viden - koža je bila bolj napeta, bolj elastična, resnično mehka! Strij sicer nimam veliko, nekaj pa jih je in sicer niso izginile, so še vedno tam, vendar so bile morda malo manj opazne, predvsem zato, ker je bila koža bolj prehranjena in bolj elastična. Upoštevati moram tudi dejstvo, da pred tem nisem ravno redno uporabljala krem ali losjonov po nogah, če pa že samo do kolen, ker imam tam res najbolj suho kožo.  Tonus kože se je res popravil in mi je zelo všeč tudi, da je krema pripomogla k bolj enakomernemu tenu kože po stegnih in bokih, saj sem imela ene dele kože čisto roza, druge bolj sivkaste.

Povzetek - takšne kreme za telo, predvsem za problematična področja še nisem imela, je zelo hranljiva ter dejansko pripomore k izboljšanemu tonusu ter elastičnosti kože ter negi že obstoječih strij. V času uporabe nisem zasledila, da bi nastala kakšna nova strija, celulit pa se je tudi malce ustalil in bil manj viden, saj sem problematična področja redno negovala s pomočjo kreme. Všeč mi je, da se lepo vpije in nima kakšnega močnega vonja, ampak je naravna ter se tudi pohvali z naravnimi sestavinami! Poleg tega pa je še slovenska ;)


Ste že poskusili kak izdelek znamke Anaya? Kako se vam zdijo?

Najlepša hvala Anaya Smart cosmetics za sodelovanje in super izdelek! Dragi bralci in bralke, upam, da vam je bila ocena v pomoč!

Love, UniqaPoly

Thursday, August 13, 2015

Ocena: ANAYA Lotus suho olje za obraz in telo :)


Pozdravljeni! Danes sem za vas pripravila oceno še enega super izdelka znamke Anaya, ki sem ga testirala v preteklih mesecih. Gre za LOTUS suho olje za obraz in telo, ki je primeren za vse tipe kože, še zlasti pa je priporočljiv za nego suhe in občutljive kože. :)

Kaj o izdelku pravijo na spletni strani - Olje pomaga ohranjati vitko postavo. Po nanosu se hitro vpije, kože ne masti, jo ohranja mehko ter gladko. Redna uporaba olja izboljša obrambni mehanizem kože in spodbuja njeno delovanje.Priporoča se ga za dnevno nego kože po kopanju in sočenju in kot hranljivo podlago v kombinaciji z drugimi Anaya kremami.

Embalaža, cena - Embalaža je enostvana in uporabna, kovinska z belo plastično pumpico. Praktično za uporabo in res super, da se olje ne packa po celi embalaži. Cena je 17,39 evra za 150 ml.

Izdelek se priporoča  za anticelulitno nego, nego kože po kopanju, sproščujočo kopel po napornem dnevu (nekaj ml dodamo topli vodi za kopel), nego dojenčkov in otrok, preventivno pred poškodbami kože - strijami, (primerno za bodoče mamice v času nosečnosti in po njej), idealno v kombinaciji z Vitanaya kremo za telo, nego kože po sončenju, čiščenje kože na obrazu, masažo obraza in telesa.

Navodila za uporabo - olje nanesemo na očiščeno kožo na obrazu in/ali po telesu. Lahko ga uporabljamo samostojno ali kot hranljivo podlago izbrani ANAYA kremi. Če želite olje uporabiti kot hranljivo podlago, ga uporabljate tako, da nekaj kapljic nanesemo na očiščeno kožo obraza in vratu, počakamo, da se popolnoma vpije ter nato nanesemo želeno kremo. Takšen način se priporoča zlasti za tiste, ki imate suho kožo. Olje lahko nanesemo tudi po celem telesu po tuširanju ali sončenju.

Na strani so tudi zapisali opozorilo, za vse tiste, ki imate zelo poškodovano kožo, saj lahko pride do reakcije. Občutimo jo lahko kot rdečico, oteklino ali topel do pekoč občutek na koži, ki ob redni uporabi postopoma izgine.


Izdelek se ponaša tudi z sestavinami naravnega izvora, kot so sončnično olje, mandljevo olje, olivno olje, jojoba olje, phytosqualane iz oliv, naravni bisobolol, eterično olje lotusa, EMX ceramic kroglica.

Moja izkušnja - olje ima čudovit rožnat vonj po lotusih in ga z veseljem uporabljam kadarkoli in po celem telesu. Poskusila sem ga tudi že kot kopel, naredila pa sem tako kot so priporočali na strani - nekaj kapljic in se je olje res lepo zmešalo s toplo vodo in nežno odišavilo ter negovalo kožo. Olje je super za masažo telesa ter tudi obraza, najpogosteje pa ga uporabljam za nego nog. Všeč mi je dozirni mehanizem, ki omogoča, da si doziram toliko izdelka kot ga potrebujem, brez da bi preveč polila ven ali zamastila flaško. Nanaša se hitro in enostavno, ni preveč mastno in se res lepo vpije v kožo. Veliko sem ga nanašala na stegna, kjer sem opazila, da mi je olje z redno uporabo v kombinaciji z Anaya Vitanaya kremo učvrstilo kožo, ter pripomoglo k zmanjšani opaznosti celulita. Predvsem pa mi olje super nahrani kožo, ki je sedaj v poletnih mesecih bolj izpostavljena soncu ter rednemu britju. Kožo olje ne draži ampak jo lepo pomiri in navlaži. Olje se res hitro vpije v kožo, predvsem na nogah, na obrazu rabi malce dlje kar mi je zelo všeč saj ga navadno nanašam zvečer pred spanjem. Trenutno sem ravno na dopustu in olje nanašam na celo telo po sončenju ter kopanju in mi kožo res super navlaži, pomiri ter jo lepo odišavi. Osebno se mi zdi tole eno izmed najboljših olj, ki sem jih do sedaj poskusila. Ne povzroča nobenih iritacij, niti mozoljčkov po obrazu. Olje tudi pripomore k preventivni negi proti strijam, trenutno še nisem opazila, da bi med časom uporabe nastala kakšna nova strijam, tako da menim, da tudi ta izdelek pripomore k preprečevanju. Nisem ga še poskusila za čiščenje obraza, vendar nameravam, takoj ko porabim L'Occitanovo olje za čiščenje obraza.

Ter še seznam vseh sestavin:
HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*,
OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, SQUALANE*, AROMA (LOTUS), BISABOLOL*, TOCOPHEROL** ASCORBYL PALMITATE.
*Sestavine rastlinskega izvora; **vitamin E.
Olje vsebuje EM X ceramic kroglico.


Ste že poskusili kakšno olje znamke Anaya? Sama sem že dva, Lotus ter Kristall, oba sta super :)

Najlepša hvala ANAYA Pametna kozmetika za ta super izdelek! Upam, da vam je bila ocena v pomoč!

Love, UniqaPoly

Saturday, June 6, 2015

Empties of the week 9 :)


Hello! Time to talk some empties! It's been about two months since I last posted about products I have used up... and I have quite a few to show you, so let's get started :)



Starting with products for face, I have finished up my first bottle of Kozmetika Afrodita Micellar solution and I did like it a lot, while using it. But after this one I opened a bottle of Nivea one and that one is more or less the best micellar solution I have ever had, really works the best and removes better than this one.. so sorry, Afrodita, maybe next time. At the moment I am not planning a repurchase, thou it might happen. Next to it is Balea Reinigungs milch (cleansing milk) I had for ever and didn't really use on regular basis, but than got tired of having so many products open at the same time and decided to finish it up. It's good but kinda average. Repurchase is a maybe, as I would really like to try some other brands first... Last product is a really good one and I would repurchase, but it's kinda expensive for a cleanser... also most of it I used during colder months and it felt really soothing at the time, not sure if I would even like it during summer. Really love the honey scent and am amazed how gentle this is! Full review here :)




Some more facial skin care products :) I have used up another bottle of Kozmetika Afrodita Clean Phase Tonic with astringent effect, I forgot how many times I have already repurchased this one... I really like the freshness and effectiveness of this product and will repurchase again for sure! It's actually one of my favourite Kozmetika Afrodita products! Also finished my Anaya Dermasan cream, I have written a full review here and I really like it's so light, I find it perfect for summer time and I have already received another one to test some more (lucky gal:P). Also used up a smaller bottle of L'Occitane's Gentle Toner enriched with shea, and I really liked this one, especially the gentleness and the spray pump! Such a money saver, you use less product and also save on cotton pads! I would like to repurchase, but I find it a bit too expensive for a toner, as this is the type of product I tend to use up really fast, so maybe I'll just try to buy the little 30 ml bottle sometime.The last product is also a cream but it's probably the most expensive cream I have ever tested! It's by BABOR and it's called ReVersive  anti-aging cream. This was unfortunately only a tester, but I really liked it and if I could, I would definitely repurchase.. full review is here:) Check out the amazingly looking packaging, really luxurious!



For body I have finished another Nivea Invisible black&white deo roll on. Nothing special to say about it, it's pretty good for someone who really sweats a lot and wears a lot of black clothes... will repurchase :)Also finally finished up Balea  Totes Meer Salz Ol-peeling with lemongrass scent. I loved the freshness and lemony scent of the product but it was nothing special really. I used this one first than went over with a shower gel as this left me with a coat of grease all over my body.. so the oil part of the name really does stand out.. however it did leave my skin well nourished. Still, I didn't like it as much and I feel like I can make a similar product at home by myself in my own kitchen, so I will not be repurchasing. The last product is by Dvorec Trebnik, a slovenian brand and it's theirs Jumpy Coconut shower gel. I did really love this, as any coconut lover would :P More info soon in a separate post talking just about the Dvorec trebnik bits I got to try out :)




And some more body products... Finished up three shower gels,the Kozmetika Afrodita Green Tea shower gel, Palmolive Thermal Spa mineral massage and Kozmetika Afrodita Coconut Milk cream shower gel. I actually ended up using the first one, the green tea one as a hand wash and it was really lovely scented, gentle, but I probably won't repurchase. I have also finished up the Palmolive Thermal Spa one which I have mentioned in my last months post "My current skin care routine (body edition)". Really loved this product and will repurchase as soon as possible. The last one, the Coconut Milk one was also a repurchase and another of my Kozmetika Afrodita all time favourites, will also be repurchasing again! I have also talked about this one on my blog, full review here.




Moving on to hair products.. I have finished up two L'Oreal Paris Elseve shampoos. The first one is Extraordinary Oil and it's really meant for dry hair, which is not the case with me, but I still noticed the nourishing effect of the product. Thou as my hair tend to be greasy really fast this is not suitable for me and I will not repurchase. I have also mentioned this product in my April's post "My current hair care routine" :) The other shampoo is Nutri-Gloss Light Shine shampoo and it's good, but didn't really do much for my hair, I haven't noticed any promised mirror shine or weightless feel.. to me it was just an average shampoo and I will not repurchase again.




Also used up Le Petit Marseiliais shampoo for dry hair with shea and honey. I actaully bought this one for my boyfriend and we ended up using it up together. Again not something suitable for anyone with greasy scalp and hair as this just doesn't really wash it clean. I mean it does, but it leaves a greasy feel to it and the next day I can already see myself washing my hair again. Anyway, even for dry hair this didn't do much, my boyfriend said he didn't notice any differences.. so well, there will be no repurchase. Anothe ritem is by Subrina NutriSence elixir for damaged hair ends. This is pretty good, does the job, helps my hair ends well nourished and helps prevent split ends. I have already repurchased, I use it every time I wash my hair, just a couple of drops mixed with Balea hair oil, really does help  so I would recommend giving it a go. Also used up a tiny tester of Maroccanoil. Just a regular hair oil if you ask me, I really didn't see what all the fuss was about.. but I did only try a tester, so maybe it would impress me more if I bought a bigger bottle.  




Two more products for body, I simply didn't really know how to categorize. Finished up a bottle of anticellulite product by Kozmetika Afrodita, called Cellulite reduction cream warming effect garcinia. I didn't really expect much from this product as I don't believe such creams can work miracles on your skin by themselves, but in combination with regular exercise my boyfriend claims there is visible change and that my skin really looks better and is more elastic. However I don't really see much difference, but oh well, if I have already bought it and opened it up, why not use it up. I did not repurchase the exact product, but I did get something similar, check it out in my New In May post :) The other product is one of my all time favourites to use on my thighs, Veet Suprem' Essence in-shower hair removal cream. It's just something I have been using for years but have never shown it on my blog as I always just throw it away after I use it up.. hair removal products are simply one of those I never consider as something cosmetic.. it's just essentials, just like cotton buds  or hand wash.




Some makeup related bits. MaxFactor Facefinity all day primer has been in my makeup stash for some time now, I have also already posted about it on my blog here. It's a really good primer and actually helps with extending the wear of my foundation, really preps my skin well. A big plus is also spf 20. I have already repurchased but after that kinda stopped using it as I started using up a couple of serums as primers... still, one of my favourites. And finally managed to finish up another of my foundatins, this time it's by Bourjois Healthy Mix foundation in shade  51 Light vanilla. Really been loving this one too, I would repurchase but need to first use up some more foundations.. thou this is a really good one, check out my Guide through Bourjois foundations here. :) Finished up also with Essence Studio Nails hardening nail base. Been working really well for me, but I'm thinking of getting the silver one.. everyone seems to recommend it and I really need something even stronger to get my nails into healthier shape. Next is a tiny hand cream by L'Occitane, 10 ml of Delightful Rose hand cream. Really loved the scent of this product and also the tiny packaging as I was able to carry it with me in my bag. As I have a big stash of hand creams this will not be repurchased. It's been a long time since I've finished up a fragrance but here it is, Naomi Campbell Queen Of Gold EdP. Really loved the sweetness and warmth of this scent, but will not repurchase as there are many fragrances I would love to try. The last product is Stippling brush by Real techniques, which was my favourite brush of all times. The way this little baby helped me do my foundation nothing else did... but oh well it had to come to an end... really sad about this one and am looking for a new one. Hoping the new one won't fall apart like this one did...





And empty samples. I tried L'Occitane Arlesienne beauty milk, really lovely scent :) Bocassy Light day cream was also good, you can read a short review here. Than Melvita Apicosma Creamy cleansing milk for dry and delicate skin, it's an ok product, but I really can't get over the smell of this cream... I think I still have a sample or two, which I will use while traveling but I will most definitely not buy the product ever. Some Paula's Choice testers, tried Hydralight healthy skin refreshing toner and Hydralight moisture-infusing lotion. Both seemed decent but nothing really impressed me.. Than some more L'Occitane samples. Used up a sample of Precious Serum and Precious Fluid form their Immortelle collection, really liked the fluid one, would love to have some more of that :P And some Philip Martin's samples, tested Babassu Wash volumizing shampoo and than Calming Wash detoxinant shampoo and Babassu Rinse volumizing conditioner. All three were okey, but again nothing really stands out for me, so I will not be repurchasing full products.




About the last photo I will not be telling you much as there will soon be a post about these with full reviews. What I can say is that Dvorec Trebnik really improved and is creating some really lovely products. From the bunch I really loved using Lavander body milk and Argan ointment, but the rest are also very good. A short review of all the Dvorec Trebnik stuff I have already tested will be up next week. Also there will be a giveaway on my Facebook page soon and I will be giving away a couple of samples too! Don't forget to check out my Facebook page ;)

This is it, sorry for a long post, but I did use up a lot of products :) If you have any recommendations based on these products let me know, I am always eager to try new stuff :D

 Hope this was helpful to you and thanks for reading!

Love, UniqaPoly

Monday, March 9, 2015

Ocena: Anaya pametna kozmetika



Pozdravljeni! Imela sem priložnost testirati izdelke slovenske znamke ANAYA Pametna Kozmetika in sicer kar dva izdelka za nego obraza (in telesa). Testirala sem kremo za obraz DERMASAN ter suho olje za obraz in telo KRISTALL. ( S klikom na imena se vam bo odprla uradna stran in predstavitev izdelka.)
Izdelka sem testirala malo več kot tri tedne in v tem času opazila kar nekaj razlik v izgledu kože. Sočasno sem uporabljala še Nivea gel za umivanje obraza in (potem ko je zmanjkalo Nivee) Nuxe Reve de Miel gel za umivanje obraza, Kozmetika Afrodita Clean Phase tonik za obraz z limono ter Balea čistilno mleko z oljem mareličnih pečk (malo ga je še ostalo in ga hočem porabiti, v času testiranja sem ga uporabljala kak teden), plus Braunova krtačka za čiščenje obraza in kak doma narejen piling za obraz ali maska za obraz, kjer pač po občutku namešam sestavine (ponavadi zmešam nekaj od tega: med, gel aloe vera, prah MSM, kakav, cimet, kurkumo, sodo bikarbono,...).


Moj običajni postopek uporabe teh dveh izdelkov je bil sledeč. Najprej sem si res dodobra očistila obraz vse umazanije ter makeupa, nato sem nanesla nekaj kapljic olja na obraz (ker ima sistem za doziranje je bil to navadno en nežen potisk na pumpico), pustila nekje 5 do 10 minut, da se vpije, vmes sem še zmasirala obraz in vrat ter nato nanesla še kremo. 

Najprej malo o suhem olju za obraz in telo Kristall. Embalaža izdelka je kovinska pokončna steklenička s plastičnim belim sistemom za doziranje. Morda malo nenavadno za olje, ker ga navadno kupimo v kakšnih prozornih stekleničkah, vendar je embalaža lična, enostavna za uporabo, ozka in praktična za shranjevanje. Vsebuje 150 ml izdelka, kar je več kot navadno, saj se načeloma olja za obraz pakira kar v 15, 30 ml stekleničke. Ker pa je to hkrati tudi olje primerno za uporabo po telesu je logično, da bo količine več. Cena izdelka je 17,48 evrov

Kaj piše na izdelku? Izdelek ima osvežilni in zelo prijetni vonj po citrusih, mene še najbolj spominja na limone. Olje je najbolj idealno za nego suhe kože, na kožo deluje čistilno in jo spodbuja pri njeni regeneraciji. Izdelek se priporoča za dnevno nego kože po kopanju in sončenju ter kot hranljivo podlago v kombinaciji z drugimi Anaya kremami. Izdelek obljublja, da se olje po nanosu hitro vpije, je ne masti in kožo ohranja mehko in gladko. Olje izboljšuje obrambni mehanizem kože in spodbuja njeno delovanje.

Sestavine: HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*,
OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, SQUALANE*, CITRUS GRANDIS PEEL OIL*, BISABOLOL*, CITRUS MEDICA LIMONUM PEEL OIL*, TOCOPHEROL**, A SCORBYL PALMITATE, D-LIMONENE, CITRAL, LINALOOL.
*Sestavine rastlinskega izvora; **vitamin E. Olje vsebuje EM X ceramic kroglici.

Moja izkušnja: Sama sem izdelek najprej uporabljala za nego obraza in sem ga nanašala pod kremo ter z njim masirala obraz ter vrat, kljub temu da nimam suhe kože na tem predelu. Ker je olje takega prijetnega vonja in ker se mi je zdelo, da moji koži ne bi škodilo malo več vlage sem ga kar pridno nanašala, vendar samo ob večerih, ker za čez dan je pa vse to malo preveč mastno zame. Moj tip kože je drugače mastna koža, nekateri predeli morda malo bolj mešan tip kože z suho povrhnjico, kar nekaj podkožnimi mozolji in širokim pasom po celi liniji čela ter čeljusti (in dol po vratu) rdečih velikih mozoljev ter razpraskanih ran. Na mojo kožo je tole olje zelo dobro vplivalo, saj je pomagalo k temu, da so mozolji hitreje dozorevali ter opazila sem hitrejše celjenje že obstoječih ran in spraskanih mozoljev. Šele po kakšnem tednu sem se spomnila, da bi lahko poskusila izdelek še na drugih delih telesa, predvsem na nogah saj imam tam pozimi zelo suho kožo. Na obrazu se mi je olje vedno dobro vpilo, po nanosu kreme pa je obraz postal res mat, ampak na nogah, predvsem na mečih, je olje dobesedno takoj se vpilo v kožo, ker imam tam res izsušeno. Po uporabi sem vedno imela mehko kožo, ki me ni nič srbela, tudi razpoke na koži (sprednji del meč) so sedaj veliko manj vidne.

Embalaža Dermasan kreme pride v majhni škatlici, nato pa v beli plastični posodici s pokrovom na navoj. Zgleda precej majhna, vendar vseeno vsebuje 50 ml izdelka. Včasih kar pozabim kako druge znamke namenoma delajo svoje embalaže večje kot je treba, da imamo potrošniki občutek, da smo za svoj denar dobili več. Količina je torej običajna, kot pri vseh drugih znamkah. Cena izdelka je 15,56e.

Kaj piše na izdelku? Dermasan krema je namenjena zunanji in globinski negi občutljive kože. Celicam kože posreduje prave informacije za pospešeno obnovo kože. Najboljše učinke doseže na delih telesa, kjer želimo izboljšati strukturo kože (problematična koža, ki je nagnjena k nastanku aken, rdeči madeži, po depilaciji, po britju, po izpostavljanju soncu).

Sestavine: AQUA****, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, EM-X GOLD**, AVOCADO OIL GLYCERETH-8 ESTERS*, PALMITOYL COLLAGEN AMINO ACIDS, HYDROGENATED CETYL OLIVE ESTERS*, SQUALANE*, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, LYCOPODIUM CLAVATUM*, GLYCERIN*, ALCOHOL, EM-X CERAMICS**, TRIFOLIUM PARTENSE EXTRACT*, ALCOHOL, BISABOLOL*, AQUA-CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEEN) EXTRACT*, SORBITOL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT*, ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT*, METHYLPARABEN, OXYGEN FORMULA***, OYSTER SHELL POWDER*, PROPYLPARABEN, VANILLIA PLANIFOLIA FRUIT OIL*, CARBOMER, SALICYLIC ACID.
* Sestavine naravnega izvora; ** fermentirano z EM mikroorganizmi; *** kisik, minerali v sledovih, encimi, amino-kisline, elektroliti; **** z EM X ceramics aktivirana in ionizirana voda.

Moja izkušnja: Kremo sem uporabljala tako za nočno kot dnevno, kadar sem bila doma cel dan in nisem šla nikamor ter nisem nosila nobenega makeupa, sem problematične dele obraza (torej čelo, večje mozolje, čeljust in malo vrata) večkrat namazala. V času testiranja sem jo uporabljala samo na obrazu in sem jo tudi kar precej porabila, rekla bi da sem nekje približno na polovici. Krema ima lahek, prijeten vonj, lahko teksturo in bi lahko bila tudi morda v steklenički s pumpico (lonček je sicer ok, vendar je treba biti res previden, da se izdelek vedno odpre in uporablja s čistimi rokami). Nanese se jo hitro, brez problema se razmaže in resnično ekspresno vpije. Sama nikoli ne dajem kreme pod tekoči puder, vsaj nisem do sedaj, navadno samo tonik, kak primer in direktno puder/bb kremo. Bila sem skeptična kako bo to šlo skupaj, tole plastenje, ampak sploh ni bilo problema. Tudi nisem opazila da bi imela kakšno težavo potem pri nanosu pudra ali pa da bi opazila, da sem se pričela prej svetit zaradi uporabe te kreme. Koža je kremo super sprejela, opazila sem da deli obraza kjer ni bilo veliko težav že prej izgledajo čedalje bolje, ten je bil bolj enoten, pore po licih izgledajo bolje, rane od praskanja in hraste so se res hitro celile, bila sem manj rdeča (razen kakšni res zelo vztrajni mozolji, ki sem jim pomagala še z praskanjem in so seveda ostali rdeči). Obraz je bil lepo navlažen, pričela sem se na splošno manj in kasneje svetit po obrazu kot prej (ne takoj že po uri ali dveh od nanosa pudra kot je to v navadi pri meni ampak tako bolj po pol dneva, približno 4 urah..). Deluje tudi protivnetno in antibakterijsko na poškodovano kožo, kar je točno to kar rabim tudi jaz. Na žalost pa mozolji niso še rekli zadnje besede in se mi še kar pojavljajo novi in novi in bo potrebno še veliko dlje vztrajati, da se bo res tudi to umirilo. Ker sedaj je res razlika očitna, deli obraza, ki so videti čisto v redu, predvsem lica in potem čelo (to sicer izbruhne vsake toliko, ni konstantno posuto z mozolji) ter čeljust + vrat kjer še kar naprej poteka bitka proti mozoljem. 




Če povzamem, oba izdelka sta mi bila zelo dobra in sta mi zelo pomagala izboljšati kožo. V času testiranja sem prejela kar nekaj komentarjev v stilu "pa saj ti imaš čisto lepo kožo" in sem bila zelo vesela, da se vidi, da mi izdelka pomagata, vendar nisem še čisto zadovoljna. Hočem se res dokončno znebiti teh ponavljajočih se mozoljev in sedaj testiram izločevanje določenih živil iz prehrane (začela sem z mlekom in mlečnimi izdelki), ker tega še nisem poskusila. Malo sumim na kandido, ki bi se morda manifestirala na tak način ampak bomo videli. Olje mi je zelo všeč ker je tako vsestransko in ker mi je zelo pomagalo s kožo na nogah, všeč mi je tudi za masažo obraza. Hkrati pa se mi zdi, da mi je krema Dermasan bolj pomagala v boju z mozolji, porami, rdečico ter lisami od starih ran (saj sem jo tudi več uporabljala). Navdušilo me je tudi to, da se je super obnesla pod pudrom in da se je izkazalo za zelo vsestransko (lepo navlaži, pripomore k zdravemu lepemu tenu, pomaga s širokimi porami, umili rdečico, pomaga pozdraviti mozolje in rane, dobra podlaga za tekoči puder, lepo in hitro se vpije). Morda jo v nadaljevanju poskusim tudi po britju. Olje res toplo priporočam vsem z suho kožo, ker je to edini izdelek, ki mi je to zimo res pomagal z suho kožo po telesu, za kremo pa sem mnenja, da bi bila lahko primerna tako za masten kot mešani tip kože. Ne upam si trditi za suho kožo, morda boste tisti potrebovali poleg kreme še kaj drugega, vendar mi je dejansko pomagala.

Upam, da vam je bila ocena v pomoč!

Love, UniqaPoly